Горілка – напій знавців
Горілка – другий у світі за популярністю алкогольний напій, а в Україні – лідер святкових застіль. Що цілком обґрунтовано: п'ється легко, якщо правильно і в міру – голова не болить, та й навантаження на печінку мінімальне. Недарма горілка була одним із улюблених напоїв на Запорозькій Січі. А козаки зналися на тому, що таке хміль. Горілка – напій легендарний, і міфів про неї більше, ніж про будь-який інший алкоголь. Як і способів пиття.
Горілчані міфи і об'єктивна реальність

Міф 1
Один із найпоширеніших міфів – те, що винайшов горілку «батько» таблиці хімічних елементів Д. І. Менделєєв. Вчений насправді працював над поєднанням етилового спирту і води, але з точки зору хімічних елементів, а ніяк не алкогольного напою. Перші згадки про горілку датуються XV ст., а рецепти її створення дійшли до нас завдяки козакам, для яких цей напій був одним із улюблених. До речі, сьогодні за класичною козацькою рецептурою виробляється горілка «Козацька Рада». І тільки цей бренд може використовувати класичну технологію козаків із застосуванням підсушеного пшеничного хліба.
Міф 2
Будь-яка горілка – це 40% етилового спирту і 60% води, тож переплачувати за неї не варто. Правда лише в процентному співвідношенні води і спирту. Насправді якісна горілка – це перш за все вода, і чим вона чистіша, смачніша й натуральніша, тим краще горілка. Наприклад, виробництво горілки «Козацька Рада» розташовано в Черкаській області, поблизу від багатого родовища природної води.

Інша складова – етиловий спирт, якість якого залежить від обладнання, технологій перегону та рецептів. Хороші сучасні заводи не побудуєш на дешевому обладнанні, а рецепти – це робота лабораторій та експертів, що також витратно. Тому якісна горілка, виготовлена з урахуванням сучасних вимог, технологій, з використанням артезіанської води природного походження, не може коштувати копійки. і зранку вона не викличе похмілля. Звичайно, якщо знати міру.
Міф 3
Горілка не повинна мати смак. А горілка з добавками – хімічний порошок, що додається у спирт та воду. Правда в тому, що смак якісної горілки, наприклад, з перцем – це смак горілки, яку прогнали через натуральний перець. Туди можуть додаватися настоянки з трав (липи, м'яти) або натурального меду. Наприклад, горілка «Козацька Рада» «Оригінальна» – це рецепт козаків, в якому важливу роль відіграє пшеничний хліб, висушений у певний спосіб, на якому настоюється напій. Якраз в напої козаків базовим був смак хліба, меду та калини.
Міф 4
Горілка зігріває – ще один міф, який працює, тільки якщо зайти з холоду в тепле приміщення й випити 100 грамів. Насправді горілка розширює судини, що прискорює кровообіг, звідси і відчуття теплоти, яке досить швидко минає.
Міф 5
Міф, народжений XXI століттям: горілка не дуже престижний напій. Правда в тому, що горілка в усьому світі вважається одним із найчистіших (спирт і вода), легких для організму й благородних напоїв. Недарма класичний коктейль Джеймса Бонда містить саме горілку, а не віскі, коньяк, ром або інший міцний напій із домішками. Цей міф народжений кількістю імпортного алкоголю на вітчизняному ринку, тоді як справжні знавці і цінителі якості визнають напій козаків – горілку.
Тренди XXI століття

Велика кількість міфів не поступається різноманіттю традицій пиття горілки. Втім, є загальновизнані правила її вживання, які слід згадати напередодні свят. Адже горілка – неодмінний атрибут правильного застілля.

Сьогодні класична горілка часто подається з льодом – і це правильно: він охолоджує напій до необхідних +4–8 °С (оптимальна температура для горілки) й трохи розбавляє спирт, розкриваючи букет.
Наливати горілку слід не до країв, а на три чверті чарки – щоб відчути аромат напою. В очікуванні довгого застілля можна випити невелику кількість горілки, щоб запустити процеси розщеплення спирту в організмі – в такому разі свято не буде зіпсовано швидким сп'янінням. Пити горілку шотами і швидко закушувати – сьогодні моветон. Правильно її посмакувати кілька секунд на язиці, щоб розкрити смак гарного напою.
Міксувати горілку, створюючи коктейлі, – тренд XXI століття. І це не тільки класика Бонда, але й «Білий російський», «Кривава Мері», «Викрутка» та безліч інших коктейлів, головним інгредієнтом для яких буде якісна горілка.
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я